facebook 256

22 luty 2017, środa

 Trendy wnętrzarskie  roku 2017

Designerzy i architekci wystroju wnętrz zaskakują nas w każdym sezonie.  Ten rok zadziwia i niesie nową estetyczną rewolucję. Biel, szarość, metal odchodzą a w ich miejsce przychodzi natura ze wszystkim co jej towarzyszy. Czyli: ciepło, przytulnie, trwale i estetycznie z nutką luksusu.Projektanci sugerują aby nasze wnętrza „wróciły do natury”. Zapraszają do wnętrz butelkową zieleń ścian, ciepłe kolory ziemi w tkaninach  czy ciepłe drewniane meble, naturalne kamienie, terrakoty, heksagony korek, miękkie, tapicerowane zagłówki.

Kolorystyka poza zielenią to klimaty wyblakłej żółci przez ametystowy fiolet, granaty  aż do odcieni srebra i złota nasze wnętrza czeka odrobina szaleństwa i dekadencji.

shop day vsd 4

źróło: www.vanillaslate.com

Gra w zielone

Jako że zielony został przez Instytutu Pantone  ogłoszony kolorem roku 2017 wiec w tym roku cały świat się zazieleni. Odcienie i dodatki, które ozdobią wnętrz naszych mieszkań czy  domów powinny budzić u nas skojarzenia z relaksującym spacerem po lesie. Ciemna zieleń, szmaragdy to kolory, modnych w tym roku farb i tapet (szczególnie z motywami roślinnymi). We wnętrzu nawiązującym do natury nie może zabraknąć żywych roślin. I zawsze dokładnie przemyślmy ich wyeksponowanie idące z duchem czasu i pasujące do stylistyki wnętrza.

cbc4e695b7643a32f112e5c60e7b9423

źróło: www.vanillaslate.com

Terrakota

Jak twierdzą wnętrzarscy specjaliści, terakota wraca do łask jednak nie w tym wydaniu ciężkim, rustykalnym a w okładzinach kominowych lub jako element wykończenia ściany na jakimś jej kawałku idąc nurtem ciepłych odcieni ziemi. Mnie osobiście ten trend nie przekona, bowiem są to kolory, odbiegające zupełnie od mojej stylistyki.

 7ee8501987ef984e9bcc2be4514bd783

źróło: www.vanillaslate.com

Korek

Ogłoszono wielki powrót korka. Tym razem już nie tylko jako tablice, do których można przymocowywać zdjęcia lub notatki. W 2017 korek ozdobi ściany salonów, sypialni i gabinetów, tworząc niebanalną powierzchnię w wielu odcieniach brązu. Meble z korka czemu nie – w 2017 będą modne na przykład stoliki kawowe, których blaty pokrywa właśnie korek. Korek bardzo efektownie ociepla odbiór pomieszczenia, należy też pamiętać że ma właściwości wygłuszające. Interesująca tekstura  skutecznie przełamie monochromatyczną paletę kolorów. Oprócz korka  nadal do wnętrz zaprasza się sklejkę  i płytę wiórową.

 474fb598fc3cb62c38f8fcaa46318a75

źróło: www.vanillaslate.com

Tapicerowane zagłówki

W zastępstwie dla minimalistycznych drewnianych łóżek dominującym trendem w roku 2017 będą miękkie, tapicerowane zagłówki. Form i sposobów na takowe jest cała masa. Od klasycznie pikowanych  wezgłowi przez przeszyte guzikami lub wypełnione pluszem zagłówki do tych obitych aksamitem. W kolorystce ciemnej zieleni lasu, ciepłych pasteli i brązów ziemi. Zagłówki w sypialniach mają być widoczne i koniecznie tapicerowane, a można się nawet pokusić o całą ścianę obłożoną materiałem.

 Queen Upholstered Headboard DIY

źróło: www.vanillaslate.com

Naturalne kamienie

W 2017 królować będą dwa szlachetne materiały – granit i marmur. W latach poprzednich designerzy  używali już ich głównie w dodatkach – tacach, świecznikach, lampach czy stolikach kawowych. Najpopularniejszym odcieniem tego surowca jest biel, jednak w propozycjach na 2017 rok spotyka do głosu dochodzi czarny czy granatowy.

 modern kitchen designs with granite granite modern kitchen design nijihomedesign

źródło: http://writeteens.com/

Eskapizm

Modna będzie odskocznia w świat iluzji i wyobrażeń od otaczającego nas szumu informacyjnego, wszechobecnej  technologii i pędzącego rytmu dnia. Tę potrzebę w 2017 roku mają odzwierciedlić również wnętrza, z dyskretnie zaaranżowanymi kącikami czytelniczymi i domową biblioteczką, wygodnymi siedziskami, łóżkami dziennymi czy domowym spa.

Heksagony

W tym wypadku to pszczoły wydały na świat najmodniejszy aktualnie kształt w sztuce aranżowania wnętrz. Jako motyw posadzek, kafelków na ścianę, print na tekstyliach, akcent geometryczny wielu przedmiotów użytkowych i dekoracji. Płytki i kafelki w kształcie sześciokątów foremnych (plastry miodu)  jako podejmujący geometryczną grę element aranżacji. Jest wybitnie wdzięcznym kształtem i doskonale uzupełnia modę na wzory bazujące na geometrii. Heksagon święci swój triumf.

bfe2d64339b32c89aaaf7688b109ab94

źróło: www.vanillaslate.com

 Ciemne drewno

W poszukiwaniu bardziej wyrazistych aranżacji w 2017 skierujemy się w stronę ciemnego drewna. Ciemne drewno ładnie wygląda zestawione z białymi, różowymi, granatowymi i szarymi ścianami. Teraz należy wybierać przyciemniany dąb, jesion albo orzech amerykański. A dlaczego?  Bo ciemnobrązowe drewno świetnie wygląda z modnymi złotymi dodatkami! Teraz nadchodzi era drzewa o ciemnych głębokich barwach nawet w połączeniu z czernią a szare ściany i ciemne drewno to już praktycznie klasyka.

006154 940

żródło: www.mamkuchnie.pl

Optymalizacja przestrzeni

Tempo życia i ciągła gonitwa sprawia, że w domu spędzamy coraz mniej czasu.. Dlatego tak istotne jest obecnie zoptymalizowanie mieszkania pod kątem użyteczności i pomieszczenia wszystkich niezbędnych rzeczy na bardzo niewielkiej przestrzeni. Prym wieść będą wielofunkcyjne meble. Trend ten widać również w katalogach najpopularniejszych producentów mebli, gdzie ceny pomysłowych rozwiązań dla małej przestrzeni powoli zaczynają być akceptowalne dla tych, którzy najbardziej ich potrzebują.

Trendy 2017 wskazują na to, że nasze wnętrza nieco wydorośleją – staną się ciemniejsze, bardziej poważne, nawet ciut tajemnicze a jednocześnie bardziej przytulne i miękkie. Pomysłów, produktów czy inspiracji nie zabraknie. Na pewno będzie w czym wybierać.  A czy i jak trendy znajdą swoje zastosowanie to pokaże nam czas.